Lajme

Detaje tròndítëse nga vràsja e 23-vjeçares në Fier, gazetarja: E reja është qélluar me…(VIDEO)

Detaje të tjera tròndítëse dalin në dritë nga vràsja e 23-vjeçares Sabrina Bengaj, nga ish-burri i quajtur Etlon.

Gazetarja Dorjana Bezat, nëpërmjet një lídhjeje direkte me studion e emisionit “Me Zemër të Hapur” të gazetares Evis Ahmeti, tha se víktíma është qéllùar me 7 plùmba në pjesën e kraharorit.

Ndërsa sipas saj, i shoqi, më pas ka qéllùar në ajër, para se të largohej nga banesa në drejtim të një zone rurale, ku dhe u arréstua.

“Ajo ka marrë 7 plùmba në pjesën e kraharorit. Eltoni më pas, nga informacionet që kam, ka qéllùar në ajër dhe është larguar”, tha gazetarja.

Ndërkohë, babai i vajzës, në një prononcim për emisionin “Zemër të hapur”, tha se nuk pranon ngushëllíme nga familja e ish dhëndrit dhe e gjitha që kërkon është të vendoset drejtësi, ose në të kundërt paralajmëron vetëgjýqësi.

“Nuk kam nevojë për ngushëllíme, kërkoj dénim në litar, ose nëse duan west bëjmë qest. Nuk dua më ngushëllime nga ato pléhëra”, tha babai i viktímës.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Kujdes: Nuk lejohet kopjimi i këtij teksti!!