Kronike

Vera po largohet, por jo edhe i nxehti , ja sa pritet të shkojnë temperaturat gjatë

Edhe kjo e premte do të jetë nën ndikimin e vranësirave dhe motit të kthjellët. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak gjatë orëve të pasdites priten vranësirat në veriperëndim e veri të vendit do të pasohen nga reshje shiu.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e mesatare në bregdet. Në mbrëmje përgjatë brigjeve të Jonit era do të jetë dhe e vrullshme duke u pasuar me valëzim të forcës 3.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 13°C deri në 29°C

zonat e ulëta 18°C deri në 33°C

zonat bregdetare 20°C deri në 31°C

Ju urojmë një pasdite të mbarë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Kujdes: Nuk lejohet kopjimi i këtij teksti!!