Kronike

Lajm i mire/ Aktorja e dashur nga të gjithë do të marrë pjesë në “Big Brother Vip”

“Reality show” i shumëpritur nga publiku shqiptar “Big Brother VIP” do të nisë shumë më shpejt nga ç’e mendonit. Madje, tani dihet edhe data e saktë se kur do të nisë emisioni i shumëpritur nga të gjithë, do të jetë data 1 tetor që do të shënojë fillimin e Big Brother Vip në Shqipëri.

Që në momentin që u përfol se ky “reality show” do të kthehej në ekran nisën aludimet e shumta se kush mund të jenë personazhet e përzgjedhur për të marrë pjesë. “Iconstyle.al” ka zbuluar së fundmi konkurrenten e radhës.

Bëhet fjalë për një figurë të njohur të artit shqiptar, aktoren e njohur dhe të dashur nga të gjithë, Ema Andrea.

Ajo do t’i bashkohet këtë vit “Big Brother VIP” dhe do të ndajë shtëpinë me personazhe të tjerë të njohur të showbiz-it. Ema bëhet kështu banorja e katërt që është zbuluar deri më sot. Vetë faqja zyrtare e Big Brother në Instagram ka zbuluar deri më sot përmes një videoje dy këngëtaret, që janë Sheila Haxhiraj dhe Semi Jaupaj. Gjithashtu është zbuluar përmes portaleve të ndryshme që pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri do të jetë edhe aktori Romeo Veshaj. Pra deri më sot bashkë me Ema Andrean kemi 4 emra të zbuluar deri më sot.

Kronike

Vera po largohet, por jo edhe i nxehti , ja sa pritet të shkojnë temperaturat gjatë

Edhe kjo e premte do të jetë nën ndikimin e vranësirave dhe motit të kthjellët. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak gjatë orëve të pasdites priten vranësirat në veriperëndim e veri të vendit do të pasohen nga reshje shiu.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e mesatare në bregdet. Në mbrëmje përgjatë brigjeve të Jonit era do të jetë dhe e vrullshme duke u pasuar me valëzim të forcës 3.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 13°C deri në 29°C

zonat e ulëta 18°C deri në 33°C

zonat bregdetare 20°C deri në 31°C

Ju urojmë një pasdite të mbarë!

Kronike

Dalin informacionet e reja/ Aeroporti Rinasit jep Njoftimin: Kushtet e Reja që duhet për të udhëtuar

Tirana International Airport ka njoftuar gjithë qytetarët që duan të udhëtojnë drejt Hollandës, për plotësimin e 3 kushteve të kërkuara për lejimin e udhëtimit.

Kushtet:

Të jenë të va k sinuar me një nga këto v a ksina

-Astra Zeneca

-Pfizer

-Johnson & Johnson

-Moderna

-Serume Institute of India

-Sinopharm BIBP

-Sinovac

Të paraqesin një test PCR ose antigen të shpejtë

Personat e v ak sinuar duhet të plotësojnë formularin e kërkuar

error: Kujdes: Nuk lejohet kopjimi i këtij teksti!!